Копил Наталія Миколаївна

Вітаю Вас на моїй сторінці!

Основні стоянки первісних людей на території України

Практичне заняття №1
Тема: Практичне заняття. Основні стоянки та пам’ятки первісних людей на території України.

Мета: показати на карті стоянки давніх людей на території України; ознайомити з головними винаходами людства доби кам’яного і мідно-бронзового віків, визначити первісні форми релігійних вірувань і мистецтво людей за первісної доби; порівняти форми господарювання та спосіб життя людини за різних етапів первісної доби; виховувати повагу до історії минулого.
Тип уроку: практичне застосування знань, навичок та вмінь.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.
Привітання учнів, повідомлення теми практичного заняття.

ІІ. Завдання практичного заняття.
З’ясувати стоянки первісних людей на території України.
Порівняти найдавніші стоянки на території України (за вибором).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Слово вчителя: Численні археологічні матеріали свідчать, що територія нашої країни - одна з найбагатших на пам’ятки кам’яного віку серед усіх країн Європи Зулейха открывает глаза.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Стоянки та пам’ятки первісних людей на території України.

Стоянки первісних людей

Завдання №1
Знайти та позначити первісні стоянки на карті: Королеве, Киїк-Коба, Мізин, Ігрень.

2. Порівняти найдавніші стоянки на території України.

Завдання №1
Заповнити порівняльну таблицю "Найдавніші стоянки на території України".

Назва стоянкиКоролевеКиїк-КобаМізинІгрень
Хронологічні межіБлизько 1 млн. р. до н.е.100-40 тис. р. до н.е.ХVІІІ тис. до н.е.ХVІІІ тис. до н.е.
Назва первісної людиниПітекантроп (А)Неандерталець (Б)Кроманьйонець (В)Кроманьйонець (Г)
ЖитлоХалабуди або ночівля просто неба (З)Печери і гроти (І)Печери та житло з кісток мамонта (Д)Напівземлянки (Ж)
Знаряддя праціСкребла, різці, ручні рубила (Л)Гостроконечники, скребла, ножі (К)Кремяні різці та скребла, ножі, вістря, проколки, вироби з кісток та рогу (Н)Гарпуни, лук і стріли, наконечники на стріли, сокири, тесла (М)
ЇжаТварини, рослини, ягоди, комахи, слимаки, яйцяСмажене м'ясоМ'ясоРиба, м'ясо, ягоди
Сучасні назви територіїЗакарпаттяКримЧернігівщинаДніпро

Додаток до завдання № 1. Завдання: Вписати літери картинок до таблиці.

АБ
Пітекантроп Неандерталець
ПітекантропНеандерталець
ВГ
Кроманьйонець Кроманьйонець
КроманьйонецьКроманьйонець
ДЖ
Житло кроманьйонця з кісток мамонта Житло кроманьйонця, напівземлянка
Житло кроманьйонця з кісток мамонтаЖитло кроманьйонця, напівземлянка
ЗІ
Житло пітекантропа, халабуда Житло неандертальця, печера
Житло пітекантропа, халабудаЖитло неандертальця, печера
КЛ
Знаряддя праці неандертальця Знаряддя праці пітекантропа
Знаряддя праці неандертальцяЗнаряддя праці пітекантропа
МН
Знаряддя праці кроманьйонця Знаряддя праці кроманьйонця
Знаряддя праці кроманьйонцяЗнаряддя праці кроманьйонця

Узагальнення та систематизація знань.

Закінчити речення.
Мені було цікаво (не цікаво)..., навчився (навчилася) на уроці, я думаю що...

VІ. Домашнє завдання.

8 (стор. 31-35), прочитати. (О.І. Пометун, П.В. Мороз, Ю.Б. Малієнко).

Скачати у форматі docx