Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша

Копил Наталія Миколаївна






Київ, Майдан Незалежності

Традиційно, наша екскурсія по Києву починається з Майдану Незалежності. Кожного разу учні мають можливість ознайомитись з новими експозиціями, які представлені на Майдані. Цього разу нас вразив масштабний показ подій Революції Гідності, хлопці надовго затримались біля стенду з видами зброї Української армії.

Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша

Пам’ятник Володимиру Великому

Наступний об’єкт нашої уваги - пам’ятник Володимиру Великому, або як ще його називають - Володимиру Святителю. Так як це пам’ятка архітектури вивчається у програмі з історії України у 9 класі, то наш вибір був не випадковий.
памятник Володимиру Великому

Маріїнський парк

Завжди приємно поблукати алеями Маріїнського парку:
Маріїнський парк
та навколо дитячого лялькового театру. Там дуже багато місць, де діти залюбки фотографуються.
Київський державний академічний театр ляльок Київський державний академічний театр ляльок
Київський державний академічний театр ляльок Київський державний академічний театр ляльок Київський державний академічний театр ляльок
Фото з профіля @_vladdragula:
Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша
Фото з профіля @_pcholka.maya:
Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша
Побувавши в гостях у Г.Х. Андерсена наша група поспішає на залізничний вокзал щоб не запізнитись на потяг Київ-Львів.

Ми у Львові

Рано вранці ми у Львові. Другий день нашої мандрівки - Середньовічний Львів. Як приємно блукати його брукованими вулицями. У Львові, що не будинок, то історія. Пам`ятник Данилу Галицькому:
Пам`ятник Данилу Галицькому
В перший екскурсійний день позитивні враження трохи зіпсовані дощовою погодою. Але, погодившись зі словами нашого екскурсовода, що немає поганої погоди, а є поганий одяг, ми вирушили на оглядову екскурсію до серця Львова - Площу Ринок. З розповіді екскурсовода ми дізнаємось про історію Львівських храмів, про тісне переплетіння релігійних конфесій у місті. Відвідали Домініканський собор, Вірменський собор, собор Св. Петра і Павла. На Площі Ринок ми піднялись на оглядову вежу міської Ратуші (32 м), що цікаво - вхід до ратуші цілком вільний. Львівський Оперний Театр:
Львівський Оперний Театр
Ну і як не відвідати славнозвісну майстерню шоколаду, а яка там кава...
Окрім старовинних архітектурних будівель у Львові відчувається подих сучасності - безліч криївок та кав'ярень, є навіть скульптура Мазоха при вході до кафе. Завітавши на ярмарку Вернісаж, що за будівлею оперного театру, ми втрачаємо дар мови від різноманіття вишиванок, витинанок, художніх розписів, кераміки та різьбярських виробів в національному стилі.

Храм св. Ольги та Єлизавети

Далі наш шлях до собору Св. Ольги та Єлизавети, архітектурні форми якого витримані у стилі неоготики та доповнені неороманськими елементами. Там ми піднялись на оглядовий майданчик, який знаходиться у вежі собору, на висоті 62 м. Вид на Львів з оглядового майданчику на храмі св. Ольги та Єлизавети:
Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша

Собор св. Юра

Зранку другого дня ми вирушили до Собору св. Юра, фундаторами якого були митрополити Афанасій та Лев Шептицькі. У храмі зберігається чудотворна ікона Теребовлянської Богородиці і копія Туринської плащаниці. Спустились ми у крипту, де міститься усипальниця вищих ієрархів УГКЦ, де поховано, зокрема, митрополита Андрія Шептицького - визначного релігійного діяча та знаного мецената української культури. Собор св. Юра - головна святиня Львівської митрополії УГКЦ, а також одна з найважливіших культових споруд Західної України.
Собор святого Юра Собор святого Юра

Високий замок

Наступний екскурсійний об'єкт - Високий замок, який підноситься над містом, бо розташований на найвищій його точці, завдяки цьому Львів отримав незрівнянну з іншими європейськими містами оглядову площадку. Побачені на висоті 413 метрів пейзажі, краса та велич міста, не залишили нас байдужими. Сам Замок знаходиться за залишками оборонного муру, який витримав навіть навалу монголо-татар. Вид на Львів з оглядового майданчику на Замковій горі:
Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша

Личаківський цвинтар

Потім ми попрямували до Личаківського цвинтаря. Цей своєрідний музей надмогильної скульптури й архітектури просто неба розкинувся у східній частині Львова на мальовничих пагорбах, долинах і узгір'ях загальною площею понад 40 гектарів. Назва цвинтаря походить від назви поселення Личаків, найдавніша надгробна плита датована 1675 роком, хоча офіційно кладовище відкрили тільки в 1787 р. Відтоді тут відбулося понад 350 тисяч поховань, Личаківський некрополь прикрашає понад 500 скульптур. Перший, основний, прохід цікавий насамперед висвітленням поховань визначних діячів української культури. Далі, від могили композитора Ігоря Білозора і до могили композитора Володимира Івасюка, трагічні долі яких подібні, простягається липова алея, при якій спочивають: Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Соломія Крушельницька, Володимир Барвінський та ін.
Личаківське кладовище Личаківське кладовище Личаківське кладовище
Третій день розпочався з відвідування музею зброї "Арсенал", на двох поверхах якого розміщені експозиції зброї різних часів і народів.
Музей зброї - Арсенал. Львівський історичний музей
Церква св. Ольги та Єлизавети:
Церква св. Ольги та Єлизавети. Львів
Каплиця Боїмів:
Каплиця Боїмів. Львів
Фото з профіля @_vladdragula:
Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Львівський Оперний Театр
Личаківське кладовище Личаківське кладовище Личаківське кладовище Личаківське кладовище
Личаківське кладовище Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша
Фото з профіля @_pcholka.maya:
Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша
Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша

Кам’янецький водоспад

Останній день нашої мандрівки ми розпочали з двохгодинної поїздки електропотягом до м. Славське, де на нас чекали автобус і ми вирушили до Карпат. Наш шлях пролягав через с.Тухля, де розгортались події роману І.Франка "Захар Беркут". Саме тут ми напилися води з криниці Франка. Помилувавшись гірськими краєвидами з вікна автобуса ми дістались до Кам'янецького водоспаду який є посеред лісистих схилів на території Національного природного парку "Сколівські Бескиди". Біля водоспаду є сірководневе джерело мінеральної водин типу "Нафтуся". Піднявшись від водоспаду вгору на 400 м ми побачили озеро під назвою Мертве (Журавлине). Вода в ньому дуже багата на сірководень, тому в озерці нема ніякої живності. А посередині озера - плаваючий острів. Кам’янецький водоспад:
Екскурсія Київ - Львів - скелі Довбуша

Скелі Довбуша

І ось, нарешті - скелі Довбуша. Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками. За однією з легенд, на вершині однієї зі скель - Великому Одинці - зберігаються заховані скарби, відібрані Довбушем у польських панів. А поблизу скель є залишки оборонного рову й валу, на якому був частокіл. У скелях привертають увагу три видовбані залізними тесаками глибокі печери. Саме тут знімався український фільм "Сторожова вежа".
Скелі Довбуша
Фото з профіля @_vladdragula:
Скелі Довбуша Скелі Довбуша Скелі Довбуша Скелі Довбуша
Скелі Довбуша Скелі Довбуша
Останній екскурсійний об'єкт - гірський Гошівський монастир, нині діючий. Напившись святої джерельної води, купивши сувеніри ми повернулись назад до Львова, де ввечері на нас чекав потяг Львів-Київ.