Копил Наталія Миколаївна

Вітаю Вас на моїй сторінці!

Давньогрецька міфологія і релігія як спосіб світосприйняття людей

Практичне заняття №6
Тема: Давньогрецька міфологія і релігія як спосіб світосприйняття людей

Мета: описати міфологію та релігію Стародавньої Греції; характеризувати і порівнювати культурні досягнення палацових держав; виховувати повагу до Давньогрецької культури та релігії.
Тип уроку: практичне застосування знань, навичок та вмінь.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.
Привітання учнів, повідомлення теми практичного заняття.

ІІ. Завдання практичного заняття.
1. Ознайомитися з грецькими богами.
2. Розкрити особливості міфів стародавніх греків.
3. Вивчити богів стародавніх греків.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Слово вчителя: - Навіщо богам людина? - Безсмертні боги створили все: землю, небо, море, дерева, тварин. За своїм образом і подобою вони створили і людину. Людина потрібна була богам, щоб споруджувати для них храми, прославляти їх і приносити їм дари. Боги жадали поклоніння. Без людей боги були наче царі без підданих.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Ознайомлення з грецьким богами

Завдання № 1 Скласти схему за розповіддю вчителя. (Вчитель відтворює схему на дошці).
Слово вчителя: - Спочатку був Хаос. Безмовний, безмежний простір. І от у пітьми Хаосу з’явилося джерело життя, з якого перша вийшла Гея - земля. Слідом за Геєю з’явився Уран - небо. Це було перше покоління богів.
Хаос
Хаос
Гея - Земля
Гея Земля
Уран - Небо
Уран - Небо
Слово вчителя: - Уран поступово розширював свої володіння, а Гея чепурилася - прикрашала себе деревами і квітами, населяла тваринами і людьми. Одного разу Гея та Уран зрозуміли, що в цьому світі чогось або когось бракує, і вони вирішили одружитися. Так на світ з’явилися титани і титаніди - могутні божества.

Титани і титаніди
Титани і титаніди
Йшли вони парами. Долею призначені бути одне одному за чоловіка та дружину. Титан Океан із дружиною Фетідою народили собі "малу сімейку": три тисячі синів - річкових богів і три тисячі доньок - океанід, богинь струмків і джерел. Друге подружжя титанів - Гіперіон і Тейя. У них народилися діти Геліос - Сонце, Селен - Місяць і Еос - зорі. Інших трьох титанів звали Іапет (Япет), Кой, Крій, а титанід - Мнемосіна (Пам’ять), Феда і Тефіда. А найвизначніша роль в історії богів і людства в цілому належала парі Кронос (Крон, Хронос) і Рея. Саме їхні спадкоємці стануть тими великими богами, що прославлять Грецію на всі віки. У титанів владу забрали молодші боги, які установили у світі закон і порядок. Ці боги, за уявленням греків, жили на горі Олімп, тому називалися олімпійськми.

Малі боги
Малі боги
Зевс
Зевс
Посейдон
Посейдон
Аїд
Аїд


боги



Місцеві божества
Німфи
Німфи
Сатири
Сатири

2. Міфи стародавніх греків.

Слово вчителя: Аполлон і музи. Навесні та влітку на схилах лісистого Гелікону, Аполлон водить танки з дев’ятьма музами. Юні прекрасні музи, дочки Зевса і Мнемосини (Богиня пам’яті), - повсякчасні супутниці Аполлона. Він керує хором муз і супроводить їх спів грою на своїй золотій кіфарі. Величаво йде Аполлон попереду хору муз, увінчаний лавровим вінком, за ним ідуть усі дев’ять муз: Калліопа - муза епічної поезії, Евтерпа - муза лірики, Ерато - муза пісень про кохання, Мельпомена - муза трагедії, Талія - муза комедії, Терпсіхора - муза танців, Кліо - муза історії, Уранія - муза астрономії, Полігімнія - муза священних гімнів. Урочисто гримить їх хор, і вся природа, немов зачарована, слухає їх божественний спів. Коли ж Аполлон у супроводі муз з’являється в сонмі богів на світлому Олімпі і лунають звуки його кіфари і спів муз, тоді все замовкає на Олімпі. Забуває Арес про гук кривавих битв, не блискає блискавка в руках хмарогонця Зевса, боги забувають чвари, мир і тиша настають на Олімпі. Навіть орел Зевса опускає свої могутні крила і заплющує свої очі, не чути його грізного клекоту, він тихо дрімає на жезлі Зевса. У повній тиші урочисто бринять струни кіфари Аполлона. Коли ж Аполлон весело вдаряє по золотих струнах кіфари, тоді радісний сяючий танок рухається в бенкетному залі богів. Музи, харити, вічно юна Афродіта, Арес із Гермесом - усі беруть участь у веселому танку, а попереду всіх іде велична діва, сестра Аполлона, прекрасна Артеміда. Залиті потоками золотого світла, танцюють юні боги під звуки кіфари Аполлона.

3. Боги стародавніх греків.

Завдання № 1 Заповнити таблицю, робота за текстом підручника стор. 130-132
Відповідь: таблиця "Боги стародавніх греків"
Імена богівЯкі сили природи вони відображалиПокровителями яких занять вони вважалися
ГеяЗемляПрирода, дерева, тварини
УранНебоВітер, хмари
ЗевсГромовержецьЗакони
ПосейдонМорський царМореплавство, вологим та стихійним силам природи
АїдПовелитель царства мертвихПідземні надра землі
АпполонСонячне світлоЦілительство, краса та поезія
ГефестВогоньКовальство
АфродітаМорська пінаКраса та кохання
АртемідаПолюванняПокровителька лісів
АфінаМудрістьРемесла, наука, захисниця міст
НікаПеремогаМистецтво і наука
ГермесТоргівляХитрі та енергійні люди
ДеметраХлібні колоскиЗемлеробство та родючість
ДіонісВиноградарство та виноробствоВиноградарів
V. Узагальнення та систематизація знань.
Закінчіть речення. - Сьогодні на уроці я навчився (навчилася)..., тепер я знаю, що...
VI. Домашнє завдання.
§ 28 (стор. 130-132), прочитати, виконати завдання №4 стор.130. (О.І. Пометун, П.В. Мороз, Ю.Б. Малієнко).

Скачати у форматі docx